Staff

Headteacher: Chris Read

Deputy Head: Lindsay Moody

Assistant Head: Karen Long

Assistant Head and SENCo: Lucie Farley

School Business Manager: Justine Sykes

 

Reception:

Mice

Teachers: Lizzie Morgan (Year Leader) Sarah Wynn

Teaching Assistants: Carolyn Fenn, Deborah Goddard, Rasha Ibraham

Midday Supervisors: Sarah Witterick

 

Moles

Teachers: Angela Consterdine, Fiona Cator

Teaching Assistants: Lynn Barnes, Elaine Raybould, Pippa Newman, Kelly Healey

Midday Supervisors: Tina Southgate, Kirsty Roope

 

Robins

Teachers: Katie Horner (Year Leader and Maths Subject Leader)

Teaching Assistants: Lindsay Alden, Aicha Driche, Sarah Spencer

Midday Supervisors: Sandra Toledo, Rachael Grey

Year 1

Squirrels

Teachers: Lindsay McIntosh (Year Leader and English Subject Leader)

Teaching Assistants: Alma Hall

Midday Supervisors: Sophia Cafaro,

 

Rabbits

Teachers: Ellie Cutter

Teaching Assistants: Mandy Groom

Midday Supervisors: Donna Hawes

 

Hedgehogs

Teachers: Naomi Axon, Amy Sayles

Teaching Assistants: Claire Smith, Ashley Eke

Midday Supervisors: Netsa Abraham

 

Otters

Teacher: Tasha Read

Teaching Assistants: Leyla Marriott

Midday Supervisors: Fiona Watkinson

 

Year 2

Owls

Teachers: Chloe Armit (Year Leader)

Teaching Assistants: Ali Greenway, Jill Fincham, Kerry Blackwood

Midday Supervisors: Rasha Ibraham, Vanessa Mansfield

 

Badgers

Teachers: Phoebe Elliot

Teaching Assistants: Karen Vaughan, Maya Champion

Midday Supervisors: Jo Lloyd

 

Foxes

Teachers: Ellie Pereira

Teaching Assistants: Gill Turner

Midday Supervisors: Ruth Roope

 

Raising Attainment Teacher: Katie Storey

Raising Attainment Teaching Assistants: Emma Wayman, Kerry Green, Hayley Davies, Emma Haines

Learning Mentor: Amanda Derer

Music Teacher: Sue Graham

Cover Supervisor: Ollie Johnson

P.E. Instructors Michelle Driscoll, Kelly Healey

Secretary Linda Harrowven, Rachel Cozens

Caretaker David Ramm, Melvin Woods

Cleaners: Belinda Davison, Teresa Pilgrim, Rachael Grey, Maria De Ceu Reis, Shirley Ramm, Kirsty Roope

 

Breakfast and After School Club:

Judith Franklin,  Julie Sayer, Amanda Groom (Team Leaders), Lisa Brighton, Lesley Byers, Debbie Frere-Smith, Deborah Goddard, , Victoria Hase, Sonia Johnson, Ben Mcmanus, Kerrie Blackwood, Sophia Cafaro, Jenny Smith, Aicha Driche, Elaxana Kumarathas, Alex Bale